Nadační fond Fonte Vitae

Nadační fond Fonte Vitae podporuje projekty, které nás učí, jak s vodou zacházet, i projekty vědecké, které přinášejí nové poznatky a možnosti v péči o vodu.

Dialyzační přístroje pro Ukrajinu

Všichni víme, že pomáhat je potřeba. Jelikož válka na Ukrajině trvá už více než 100 dní a tamní lidé potřebují od úplně těch základních potřeb i mnoho dalšího, proto se firma Wero Holding za pomoci Nadačního fondu Fonte Vitae rozhodla pro darování dvou dialyzačních přístrojů.

A pomoci se rozhodli také herci Petr Vacek a Martin Dejdar a také hokejové mužstvo HC Olymp. Díky Nadačnímu fondu Fonte Vitae, jehož je Petr Vacek prezident, byl zřízen transparentní účet 123-6510700207/0100, na který může přispět široká veřejnost.

Petr Vacek – prezident Nadačního fondu Fonte Vitae

Nadační fond Fonte Vitae vznikl za účelem rozšiřování informací o tom, jak je vod důležitá a jak ji máme chránit. Tehdy nikdo netušil, že přijde válka. Najednou je potřeba zachraňovat životy přímo. Proto posíláme do Kyjeva dva přístroje na dialýzu. Firma Wero Holding věnovala jeden milion korun, za což moc děkujeme ještě jednou. Zároveň jsme zřídili transparentní účet pro veřejnou sbírku. Pokud můžete, pojďte pomáhat s námi“, řekl Petr Vacek, prezident Nadačního fondu Fonte Vitae.

Martin Dejdar – herec

„Náš tým HC Olymp Praha se velice ochotně zapojil do veřejné sbírky na dialyzační jednotky pro ukrajinské nemocnice. Jednak proto, že dlouhodobě spolupracuje se společností Wero Holding a Nadačním fondem Fonte Vitae. V minulosti jsme se podíleli na několika společných projektech. A za druhé, protože víme konkrétní pomoc s konkrétním cílem. Dialýza je pro miliony lidí záchrana života. Což denně vidím na řediteli a zakladateli Ypsilonky Janu Schmidovi. Pomozte také zachraňovat životy. Veřejná sbírka – transparentní účet 123-6510700207/0100“, řekl Martin Dejdar.

Jaroslav Ďuriš – předseda představenstva Wero Holding

„Bylo pro nás za společnost Wero Holding naprostou samozřejmostí pomoci. Ať už na úplném počátku nebo nyní. A rozhodně v pomoci nekončíme. Přeji si, aby se vybrali peníze ještě na jeden nebo alespoň dva další dialyzační přístroje. Protože člověk nikdy neví, kdy bude sám pomoc potřebovat“, řekl Jaroslav Ďuriš, předseda představenstva Wero Holding.

Dialyzační přístroje NIKKISO DBB-EXA, jejichž dodavatelem pro evropský trh je NIKKISO Europe GmbH putují do vybrané nemocnice do Kyjeva. Společnost NIKKISO Europe GmbH daruje Ukrajině 10 boxů spotřebního materiálu pro přístroje DBB-EXA zdarma. Jedná se o dialyzační sety.

Kontakty:

https://weroholding.eu/

https://fontevitae.cz/pro-darce/

Datum

16.06.2022
Události vypršely